Távolsági irányítás tanfolyam

Kutyádnak magas energiaszintje van? Imád futni, nagy távolságokat megtenni, de ezt a városban nem mindig tudod neki kielégíteni? Szeretnél egy jó fárasztási módot találni rá?

Akkor itt van legújabb tanfolyamunk, a távolsági irányítás!

Számos munkakutyának, kiváltképp a kereső kutyáknak szükséges megtanulni milyen távolról dolgozni, és ezalatt is a gazdira figyelni. Ez nem csupán annyit jelent, hogy elküldjük messzire, hanem megtanulja a hirtelen megállítás, testtartások felvétele feladatot, majd ezután már csak a képzelet szab határt, hogy milyen extrákat teljesítsen. Hihetetlen módon növeli a koncentrációt és együttműködést, emellett pedig szerintem rettentő mókás is.

De hogyan tanulja meg egy mentőkutya, hogy három asztal méretű dobogóból éppen melyikre kell felugrania vagy egy robbanóanyag kereső kutya, hogy melyik lépcsőn, meddig kell felmennie és egy bizonyos tárgyat szagolnia? Hát ezt fogjuk 4 hét alatt összerakni a Te kutyusod fejében is, amit aztán otthon szabadon kombinálhatsz.

Mivel a távolságnál sokszor fontosak a kéz és testjelek, ezért megtanulunk némán kommunikálni kutyánkkal. Ez később nagy segítség lehet, illetve szintén a rád való koncentrációt fogja fejleszteni. Fontos eleme lesz az oktatásnak a kontroll is, hogy bárhol megtudd állítani, ha arra van szükség!

Zárt Facebook csoportban fogunk dolgozni, ahol megoszthatod tapasztalataidat és kérdéseket is tehetsz fel! Később pedig együtt építünk izgalmas pályákat, igény esetén edzéseket is szervezünk, nem hétköznapi terepeken!

A tanfolyam 4 hét, az 5. hét vizsgával zárul!

A tanfolyam ára 35.000 Ft

Előfeltétel alapfokú tanfolyam elvégzése (bármely iskolában), motiválhatóság (jutalomfalat, játék). Ha kutyád reaktív, nem szereti más kutyák közelségét, akkor is jelentkezz bátran, mindenki önállóan fog dolgozni, így tudjátok tartani a távolságot.

Jelentkezni az egyéb képzések menüpont alatt tudsz: www.kutyaguru.booked4.us