kutyaovi, kölyök kutya

Smart Puppy tanfolyam - A tudatos gazdik kezdete

A kölyök kor minden szépségével együtt egy nagyon nehéz korszak. Amy mellett ismét megtapasztaltam, hogy mennyi türelem és kitartás szükséges hozzá. Viszont, ha néhány dolgot már most megalapozok, sokkal de sokkal könnyebb lesz vele az együttműködés a későbbiekben.

Mire számíthatsz a képzés során?

A kölyök előkészítő tanfolyam egy olyan lépcső a kutyaovi és az alaptanfolyam alatt, ami jelentősen megfogja könnyíteni a mindennapokat, eltudjuk kerülni a későbbi viselkedés problémák megjelenését és ki tudjuk használni azt a nyitott ablakot a képzésre, ami máskor nem áll rendelkezésünkre.

A képzés minden lépéséhez pozitív megerősítést fogunk használni, hisz nem az a cél, hogy kis kutyád tartson tőled, illetve így tudjuk megelőzni, hogy bármilyen traumatizáció érje ebben a korban. Azt is megmutatom, hogy mit tudsz tenni egy esetleges traumatikus eseménynél, hogy csökkentsük a negatív következményeket (egy másik kutya vagy ember által előidézett félelem esetén).

A képzés tartalma:

• Az idegrendszer stabilizálása: a félelem, nem várt reakciók többnyire a nem kellő körültekintéssel végzett szocializáció eredményei. Hogy ezt elkerüljük olyan gyakorlatokat fogunk végezni, amivel egy bátrabb, magabiztosabb és magasabb tűrőképességű kis kutyát tudunk elérni.
  • Koncentráció: minden feladat alapja, amit legkönnyebben ebben a korban tudunk kialakítani, mert még ösztönösen képes magától produkálni. Később már komolyabb erőfeszítéseket kell ahhoz tennünk, hogy kiépítsük a tartós figyelmet.
  • Behívás: szintén nagyon fontos lépcső ebben a korban, hogy a későbbiekben ne kelljen minden féle trükköt alkalmaznunk. Ha jól építjük fel már most, bátrabban tudod elengedni változatos környezetekben.
  • A napi rutin és a keretek felállítása: hogy mindketten tudjátok mire számíthattok a másiktól megnézzük milyen határokat érdemes kiépíteni a mindennapjaitokban, ez is segítségedre lesz például a szoba tisztaság kialakításában.
  • Póráz kezelés: a póráz húzás mindenki legnagyobb nehézsége. Minél tovább ér el vele sikereket a kutya, annál hosszabb időt kell rászánni a leszoktatásra. Itt már a kezdetektől egy együttműködő sétát építünk fel.
  • Mozgás koordináció megalapozása: elkezdjük felépíteni az izommemóriába azokat a mozdulatokat, ami az alapfeladatok tökéletes elsajátításához szükséges. Ezáltal egy sokkal gyorsabb és szebb feladat teljesítést tudunk a későbbiekben véghez vinni.
  • Motiváció kiépítése: ezzel alapozunk meg egy olyan együttműködést, hogy ne kelljen büntetést alkalmaznod a kutya bizonyos viselkedéseire. Ha meg van a maximális motiváció, szinte bármire ráveheted, sőt saját magától szeretne majd neked megfelelni.Lefárasztás: a képzést főleg azért álmodtam meg, hogy az igazán aktív kutyák gazdáinak segítsek, de mivel úgy látom általánosságban nehéz beállítani egy kutyának a napi ritmusát, így bármely gazdinak szüksége lesz erre a fejezetre.

Mit hozz magaddal?

• Jutalomfalatot (lehetőleg ne bolti, előre gyártott verziót, hanem apró könnyen nyelhető falatokat, úgy mint virsli, sajt, főtt hús…stb.)
  • Jutalomfalat tartót (hogy könnyen tudd elővenni az újabb falatokat)
  • Fix pórázt (a tanulás közben a flexi póráz zavaró lehet)
  • Oltási könyvet (ez mindig legyen nálad, a városban közlekedve a hatóságok bármikor elkérhetik ellenőrzésre, olyan, mint neked a személyid)
  • Vizet (pláne, ha nyári melegben jössz hozzánk)
  • Játékot (hozd magaddal a kedvenc játékát, amivel szívesen játszik)

A tanfolyam kezdés feltételei:

• 3 hónapos kor betöltése
  • Ne legyen agresszív kutya társaival és emberekkel (ha ilyen problémátok merülne fel vagy túlságosan reaktív, érdeklődj előbb egyéni képzésünk után)
  • Előfordulhat, hogy az első órán kiderül, hogy kutyusodnak még túl nagy terhelés lenne a csoport (extrém nehezen koncentrál, fél vagy frusztrálja valami) ez esetben trénerünk elfog látni a szükséges tanácsokkal!

A tanfolyam 3-6 hónapos korig vehető igénybe.

A tanfolyam 6 hétig tart, heti egy 40 perces foglalkozással 20 perces elmélettel, emellett zárt Facebook csoportban történő kommunikációval.

A tanfolyam helyszíne Városliget, ára 32.000 Ft

Regisztráció az egyéb menü pont alatt a Kölyök Előkészítő Tanfolyam néven: https://kutyaguru.booked4.us/