Képzéseink

Miért van szükség kutyaoktatóra?

Manapság a rohanó hétköznapokban nincs időnk annyit tájékozódni, ismereteket szerezni, tanulni, olvasni. Egy kutyatréner hosszú évek alatt tanulja meg a kutyák helyes kezelését és tanítását, de az adott szituációban percek alatt képes átadni tudását elméletben, majd gyakorlatban, hogy azt a kutyatulajdonos rögtön hasznosítani is tudja. Egy gyakorlott tréner egy perc alatt felismeri a helyzetet, két perc alatt tervet állít össze és rövid idő alatt felkészíti a kutyatartót az adott probléma kezelésére, vagy feladat megtanítására. Ez az az érték amit képviselünk, amivel könnyebbé tesszük a kutyatartók hétköznapjait!

Jártam kutyaiskolába, kutyám mégsem az elvárásaimnak megfelelően cselekszik, miért?

A kutyaiskolák legnagyobb hátránya a mesterséges környezet. Amit itt tanul a kutya, ezen a területen végre is tudja hajtani. Ha a tréner nem készíti fel tudatosan a kutya tulajdonosát arra, mit kell tennie a kinti környezetben nagy csalódást okoz az oktatás sikertelensége. Ezért a mi képzéseink mindig kinti vagy otthoni környezetben történnek, éles szituációkban, valós helyszíneken! Így garantáljuk, hogy a hétköznapokban is ugyanazt azt eredményt tapasztalhatjátok, mint a képzés ideje alatt!

Hogyan fogunk dolgozni?

Alapvetően pozitív megerősítéssel dolgozunk. Megpróbáljuk rávezetni a kutyát arra, hogy önszántából csinálja meg a kívánt feladatokat, de természetesen a neveléshez szükséges hideg-meleg reakciókkal alakítjuk ki a helyes viselkedés mintákat. Csak olyat várunk el a kutyától, amit előtte megtanítottunk számára és meg is értette, hogy mit szeretnénk tőle.

Mit kapok eredményként?

Elégedett Gazdi, boldog Kutya! Minden esetben ezt tartjuk szem előtt. Nem hagyjunk kétségek között, ha kérdésed van elmagyarázzuk, ha szükséges többször is. Azt szeretnénk, ha magabiztos Gazdiként tudnád élni minden napjaidat kutyáddal együtt, és megfelelően kezelnétek problémáitokat!

Melyiket válasszam?

Ha még kölyök kutyád van, akkor kiemeltük a kifejezetten neki való programot, a felnőtt kutyusokkal pedig érdemes az alapfoknál kezdeni. Ha viszont valamilyen problémával küzdötök (agresszió, túlzottan heves reakció másik kutya vagy ember jelenlétében, szűnni nem akaró ugatás, extrém félelem…stb.), akkor egyéni képzés formájában fogunk tudni neked segíteni.

Kölyök programok

Ingyenes Kutyaovi

3 hónapos kortól 1 éves korig korlátlanul látogatható, nincs tanfolyami kötöttség.

Smart Puppy - Kölyök előkészítő

A tudatos gazdik első állomása, 3-6 hónapos korig ajánlott 4 hetes tanfolyam.

Felnőtt programok

Alapfokú tanfolyam

6 hónapos kortól kifejezetten a kezdő gazdiknak, csoportos és egyéni képzés formájában is elvégezhető 8 hetes tanfolyam.

Smart Dog - Trükk Suli

Ha unod már az egyszerű feladatokat és új kihívásokra vágysz.

Bulldog Akadémia

Egy hely, ahol kifejezetten bulldogra szabott képzéssel foglalkozunk.

Egyéni képzés

Arra az esetre, amikor koncentráltabb segítségre van szükséged.

Középfokú tanfolyam

Ha már elvégeztétek az Alapfokot, jöhet a következő kihívás. Ismét egy 8 hetes tanfolyam, ahol magasabb szintű gyakorlatokat végzünk.

Szimat Suli - Nosework tanfolyam

Bomba biztos program a nehezen lefárasztható ebeknek.

Kutya Tréner Tanfolyam

Ha magasabbra emelnéd a szintet a kihívások mezején.